20.06.2024

Jakub Krýsl: Už teď se těším na nový začátek

Po dlouhých šesti letech se vrací tam, kde jeho fotbalová kariéra odstartovala! Modrobílé barvy SK Otava Katovice bude znovu hájit třicetiletý ofenzivně laděný fotbalista Jakub Krýsl, jenž naposledy hrál za společenství Poříčí/Katovice B.

Kubo, když se řekne fotbal v Katovicích, co prvního se Ti vybaví?

Rozhodně přijde nostalgie, vzpomínání na mé prvopočátky fotbalu, na postupový zápas proti Bernarticím do krajského přeboru, nadstandartní zázemí a mnoho dalších super vzpomínek.

Když jsi byl osloven, aby ses vrátil, vzal sis nějaký čas na rozmyšlenou, nebo jsi měl hned jasno?

Vzal jsem si čas na rozmyšlenou. Mám skvělého syna, jemuž se snažím věnovat spoustu času a mé podnikání také zabere nějaký ten čas. Každopádně nabídka návratu do Katovic mě oslovila natolik, že věřím, že si čas umím zorganizovat na to, abych to vše zvládal.

Jak vůbec vzpomínáš na dobu, kdy jsi oblékal katovický dres?

Ta doba, kterou jsem v Katovicích strávil, mi hodně dala. Z nekopa udělali aspoň trochu fotbalistu (smích). Vzpomínám na ty lidi, se kterými jsme zažili pěknou jízdu a už teď se těším na nový začátek.

Na které známé tváře se těšíš nejvíce? S kým si zase rád kopneš?

Těch jmen je hodně – Mertlík, Zub, Kady, Poži, Křikava, Chylda, Kouťák a spousty dalších. S některými mladými jsem ještě neměl tu čest se poznat, ale to se v brzké době změní.

A co sportovní cíle? V jakých patrech tabulky by ses rád pohyboval?

Samozřejmě bych se rád pohyboval v první pětce. Kádr na to je, vedení také, tak nevidím problém.

Měl bys na závěr nějaký vzkaz pro katovické fanoušky?

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit, nebude to pro nás lehké nahradit borce z divize a udělat pěkné koukání i v I. A třídě, ale můžeme slíbit, že pro to uděláme maximum, abychom diváky bavili. Těšíme se na vás!