03.07.2024

Do Katovic se vrací bojovník Michal Mertl

Po dlouhých deseti letech hlásí návrat domů! Tam, kde s fotbalem začínal… Modrobílý dres SK Otava Katovice znovu oblékne neúnavný bojovník - třiatřicetiletý univerzál Michal Mertl!

Úterní natáčení představovacího klipu, které nakonec trvalo se vším všudy tři hodiny, bylo velmi náročné, když se oblékl do několik desítek kilo vážící rytířské zbroje. Jak sis to užil? A překvapilo Tě třeba, jak se v brnění dá pohybovat?

Překvapilo mě to velmi příjemně. Vůbec jsem totiž nevěděl, co od toho mám očekávat. Nakonec mě to i bavilo. Byla to dobrá zkušenost a váha byla opravdu slušná (smích).

Jaké vůbec zažíváš pocity při návratu do katovického areálu? Vybavují se Ti nějaké vzpomínky?

Na návrat do Katovic se těším velice. Vzpomínek mám hodně. V Katovicích jsem začínal v pěti letech a hrál jsem za ně až do dospělosti.

Po kolika letech se do Katovic vracíš? A váhal jsi nad návratem, nebo jsi měl jasno, když ses dozvěděl, že se buduje nový tým, převážně z odchovanců klubu?

To přesně nevím, ale myslím, že to bude zhruba po deseti letech. Kontaktoval mě Tomáš Hajdušek mladší, se kterým jsme probrali, co je v plánu. Měl jsem nějaký čas na rozmyšlenou, ale rozhodl jsem se tak, že se rád vrátím do klubu, kde jsem začínal.

Poslední roky jsi strávil v Dražejově, který hrál I. B třídu. Teď Tě čeká o patro vyšší soutěž. Co od toho očekáváš?

Očekávám od toho rychlý a kombinační fotbal, což je samozřejmě pro mě výzva.

Měl bys na závěr nějaký vzkaz pro katovické fanoušky?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, že bychom jako nový tým byli rádi, kdyby nás chodili podporovat, jako tomu bylo zvykem v divizi. Uděláme maximum, aby bavil fotbal nejen nás, ale i je. Chceme hrát hlavně pro katovické fanoušky.