21.04.2024

Za porážku v Rokycanech mohly individuální chyby

Čekání na plný bodový zisk se protáhlo na pět zápasů. K tomu navíc třikrát za sebou bez bodu a dvakrát v řadě bez vstřelené branky. Divizní fotbalisté Katovic se vrátili bez bodového zisku i v sobotu 20. dubna ze hřiště Rokycan. Tam se sice prezentovali dobrým výkonem, jenže doplatili na tradiční bolest v podobě hrubých individuálních chyb.

23. kolo divize (skupina A), sobota 20. dubna:

FC Rokycany – SK Otava Katovice 2:0 (0:0).

Branky: 49. Karlíček, 62. Laubr. Rozhodčí: Vojáček – Klátil, Andras. ŽK: 1:0 (14. Laubr). Přihlíželo 160 diváků.

Sestava Rokycan: Růžička – Matas (72. Černý), Rybař, Horváth, Hereit, Laubr (77. Domingues), Pergl (68-(umazat). Holek), Lehký (46. Pražský), Janota, Karlíček (77. Kroc), Titl.

Sestava Katovic: Provazník – Sigmund, Brabec, Michal Kynkor, Motl (81. Sládek) – Kotrba (60. Souhrada), Vonášek – J. Štěch (60. Uher), Martin Kynkor, D. Bálek – Požárek (87. Čibera).

Komentář katovického trenéra Lubomíra Vašici: „Bohužel jsme zase vyšli po dobrém výkonu naprázdno. Bylo to podobné jako v Soběslavi, ale tady bych řekl, že jsme nějakých 70 procent zápasu byli lepší. Sráží nás individuální chyby, které soupeři trestají a nám chybí důraz vepředu. Na to, abychom vstřelili gól, potřebujeme mnoho šancí. Ostatně je to i vidět, podruhé za sebou jsme neskórovali. K tomu jsme inkasovali po hloupých chybách a je to pořád dokola. Těžko se s tím něco dělá, jsou to individuální věci. Týmově si myslím, že to bylo dobré. Dokonce jsme Rokycany kromě prvních patnácti minut, kdy jsme si zvykali na jejich tříobráncový systém, zatlačili… A co očekávám od dnešního souboje s vedoucím Petřínem Plzeň? Takový soupeř by nám mohl vyhovovat, protože bude chtít hrát fotbal. Nebude bránit a hrát nějakého zanďoura. Hráči by mohli být na lídra namotivovaní a nám nezbývá nic jiného, než nekoukat na to, kdo je kde v tabulce, ale snažit se pokaždé za každou cenu bodovat.